Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz wraz z Polską Unią Seniorów, od roku prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną skierowaną do seniorów oraz osób w średnim wieku – „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”. Kampania przestrzega przed patologicznym zjawiskiem sprzedaży różnych produktów w znacznie zawyżonych cenach na tzw. prezentacjach i pokazach (słynne „garnki”, „pościele zdrowotne”, „masażery” etc. za kilka-kilkanaście tysięcy złotych). Pierwsza edycja szkoleń zakończyła się sukcesem – przeprowadziliśmy ponad 100 spotkań, w których udział wzięło ponad 4000 osób. Nasza Fundacja aktywnie i bezpłatnie pomaga osobom wmanewrowanym w wielkie kredyty za „cudowne zakupy”. Prowadzimy również infolinię, na której osoby pokrzywdzone mogą uzyskać informacje i pomoc w odstąpieniu od zawartych na prezentacjach umów.

W Polsce, gdzie biznes „prezentacyjny” kwitnie i krzywdzi ludzi od około 30 lat – praktycznie nie ma rodziny, która w większym lub mniejszym stopniu nie zostałaby dotknięta zjawiskiem „naciągania” oraz ” oszustwa” podczas takiej sprzedaży. Urzędy rozkładając ręce niestety nie mają narzędzi do walki z nieuczciwymi sprzedawcami. Jedyna strategia obronna to uświadamianie naszych RODZICÓW i DZIADKÓW oraz uczenie ich asertywności konsumenckiej już na etapie telefonicznego zapraszania po odbiór nagrody, na kawę z ciastkiem, czy „rzekomo darmową wycieczkę do Lichenia”!

Każdego dnia do naszej Fundacji zgłaszają się osoby pokrzywdzone na prezentacjach i pokazach. W ciągu 2018 roku pomogliśmy zwrócić towary (kupione w zawyżonych cenach) na kwotę około 0,5 mln złotych – dzięki czemu nasza „mrówcza” praca owocuje tym, że szczególnie ludzie starsi są bronieni przed niekorzystnym rozporządzaniem swoimi pieniędzmi (których często niestety nie mają zbyt wiele).

Walczymy z niesprawiedliwością i z manipulacją sprzedażową. Bronimy słabszych!

Dołącz i TY! Wesprzyj nas, udostępnij! Wiele zależy od WAS!

POMÓŻ!